Rreth projektit

Akademia Rajonale pėr Demokracinė ėshtė njė nga evenimentet mė tė rėndėsishme rajonalė, e cila mbledh sė bashku cdo vit 50 udhėheqės tė rinj nga Shqipėria, Bosnje-Hercegovina, Kroacia, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe Serbia. Nėpėrmjet seminareve dhe vizitave tė pėrbashkėta studimore, synohet qė tė rriten njohuritė dhe mirėkuptimi nė nivel rajonal, por edhe tė krijohen lidhjet e nevojshme pėr zhvillimin dhe integrimin e Ballkanit.

Pjesėmarresit nė kėtė program janė deputetė, drejtues tė lartė tė administratės qendrore dhe vendore si dhe aktiviste civilė tė shquar. Programi financohet nga Bashkimi Evropian si dhe Fondi Ndėrkombėtar i Vishegradit dhe fondi "Balkan Trust for Democracy". Rrjeti i shtatė shkollave politike tė Kėshillit tė Evropės nė rajonin e Ballkanit siguron zbatimin e projektit nė nivel vendor dhe koordinon bashkėpunimin rajonal. Ky program do tė vazhdojė deri nė vitin 2015 tė kontribuojė pėr ndėrtimin e njė gjenerate tė re udhėheqėsish, tė cilėt do tė kapėrcejnė barrierat historike qė ekzistojnė nė Ballkan.

Pėr mė tepėr detaje mbi programin dhe pjesėmarrėsit, ju lutem tė konsultoheni me faqen zyrtare online tė programit: www.radwb.eu

Te rejat e Fundit

Finalizohet me sukses Akademia Rajonale per Demokraci

Programi i Akademisė Rajonale pėr Demokraci, uli dje siparin nė Beograd pas njė eksperience pozitive tre vjecare. Njė nga eventet mė tė rėndėsishėm rajonale mblodhi sė bashku mbi 150 udhėheqės tė rinj nga shtatė vendet e Ballkanit, falė bashkėpunimit tė shkollave respektive tė studimeve politike.

VIDEO GALERI

Ceremonia e 10 vjetorit te Shkolles

2017-12-08 00:00:00

Momentet me te bukura nga kremtimi i 10 vjetorit te themelimit te Shkolles me prezencen e shume personaliteteve te rendesishme, lektoreve, alumneve dhe bashkepunetoreve e miqve te shumt